سه شنبه, ۱۲ خرداد, ۱۳۹۹

اقتصاد ایران: مسئول سینمای کودک و نوجوان سازمان امور سینمایی و سمعی و بصری از راه اندزی پایگاه اینترنتی «سینما قصه» به عنوان بانک داده و تنها مرجع اقتباس سینمای کودک و نوجوان در ایران با حمایت این بنیاد توسط بخش خصوصی خبر داد.

به گزارش روز سه شنبه گروه فرهنگی ایرنا از بنیاد سینمایی فارابی، حبیب ایل بیگی درباره راه اندازی پایگاه اینترنتی «سینما قصه»، اظهار داشت: این وب سایت با هدف ساماندهی فرآیند اقتباس سینمایی از آثار ادبی کودک و نوجوان، و نزدیک کردن دو حوزه سینما و ادبیات کودک و نوجوان به زودی فعالیت خود را آغاز خواهد کرد.
وی ادامه داد: فقدان پایگاه داده ای که بتواند به شکل منظم و سامان یافته، آثار برتر و مناسب برای اقتباس را به سینماگران کودک و نوجوان معرفی کند، یکی از کمبودهای جدی این حوزه بوده است.
قائم مقام بنیاد سینمایی فارابی توضیح داد: امروز پژوهشنامه ادبیات کودک و نوجوان با همکاری گروهی از«داوران فهرست لاک پشت پرنده»، طرح راه اندازی، مدیریت و به روز رسانی پایگاه تخصصی «سینما قصه» را با حمایت بنیاد سینمایی فارابی در دست اجرا دارند تا بتوان به تدریج در رفع این کمبود کوشید.
ایل بیگی اضافه کرد: در این وب سایت مجموعه کتاب های منتشر شده در حوزه ادبیات کودک و نوجوان مورد بررسی قرار خواهد گرفت و امکان اقتباس سینمایی از این آثار داوری و نتیجه این داوری به همراه یادداشت معرفی و خلاصه مجموعه کتاب های ادبیات کودک و نوجوان ایران منتشر شده از سال 90 به تدریج بر روی پایگاه سینما قصه قرار می گیرد.
وی عنوان کرد: هدف اصلی از این اقدام، توجه بیشتر به حوزه سینمای کودک و نوجوان با اولویت اقتباس در ادامه سیاست های سازمان سینمایی و ماموریت های بنیاد سینمایی فارابی است.

برچسب ها: , ,

مطالب مرتبط

0 نظرات

ارسال نظر