سه شنبه, ۱۲ خرداد, ۱۳۹۹

سید محمد بطحایی وزیر آموزش و پرورش :  برای سال تحصیلی جدید نباید کتاب‌های کمک آموزشی در مدارس ابتدایی وارد شود و اگر برای رسانه‌ها نمی توانیم تعیین تکلیف کنیم اما برای مدرسه‌ها می توانیم تصمیم‌های خود را اجرایی کنیم و لازم است که همه مدیران در ممنوعیت ورود کتاب‌های کمک آموزشی و آزمون‌ها به مدارس ابتدایی توجیه باشند.

وی در مورد طرح ایران مهارت اظهار کرد: با توجه به پژوهشی که انجام شده و تحقق موفقیت این طرح، برای سال تحصیلی جدید ۱۰درصد مدارس کشور تحت پوشش طرح ایران مهارت قرار خواهند گرفت.

وی گفت: یکی از موفقیت‌های ما در سال‌های گذشته، افزایش دانش‌آموزان پیش دبستانی است و باید مدیران کل مراقبت کنند که درصد حضور کودکان مانند سال‌های قبل رو به افزایش باشد.

بطحایی با توجه به مشکلات اقتصادی تولیدکنندگان ایرانی خواستار حمایت از نوشت افزار ایرانی در مناطق و مدارس شد و افزود: مدارس باید در ترغیب دانش‌آموزان و خانواده‌هایشان برای استفاده از کالاهای ایرانی خصوصاً نوشت افزارهای ایرانی تلاش کنند.

وی از مدیران‌کل استان‌ها خواست تا در روز اول مهر، آیین‌های آغاز سال تحصیلی برای دانش‌آموزان توأم با شادی و نشاط باشد و سخنرانی‌های طولانی و رسمی سر صف‌های مدارس انجام نشود که اینها مواردی است که خاطره خوبی از اولین روز مدرسه برای بچه ها به جا نمی‌گذارد.

منبع خبر: تقریب

برچسب ها: ,

مطالب مرتبط

0 نظرات

ارسال نظر