پنجشنبه, ۳ خرداد, ۱۳۹۸

دبیر جشنواره بین المللی کتاب کودک و نوجوان از نخستین جشنواره بین المللی کتاب کودک و نوجوان در کاشان خبر داد.

اکبر رضوانیان دبیر جشنواره بین المللی کتاب کودک و نوجوان اظهار داشت: هدف این جشنواره ارتقای سطح فرهنگ جامعه بومی است تا  فرهنگ و گردشگری رویدادی به صورت پیوسته در کاشان برنامه ریزی شود.

دبیر جشنواره بین المللی کتاب کودک و نوجوان گفت: در بخش علمی تمام آثاری که از سال  90 تا 96 در حوزه کودک و نوجوان چاپ شده با موضوع آب داوری می‌شود و در بخش تولید اثر نویسندگان و تصویرگرانی که ایده جدیدی داشته باشند داوری می‌شود که این بخش به نام صدای پای آب است که توسط هیئت داوران داوری و کتاب‌ها چاپ می‌شود.

وی با اشاره به قصه خوانی و شعرخوانی  50 نویسنده و تصویرگر تخصصی کودک و نوجوان در مدارس خاطر نشان کرد: 15 کارگاه آموزشی در هتل‌ها و مجموعه‌های مختلف فرهنگی  برگزار میشود ؛این کارگاه ها شامل داستان نویسی، نمایش نامه نویسی، عروسک گردانی، تصویرگری کتاب کودک، تجربه‌های نوشتن، ساخت کتاب حسی – لمسی، نمایشگاه کتاب حسی – لمسی، قصه گویی و بازی خلاق، منتخبین صدای پای آب  برگزار می‌شود.

وی گفت:در کنار نمایشگاه‌ها و برنامه‌های جانبی و مراسم اختتامیه، بخش بین الملل جشنواره با حضور خانم “سان یو” به همراه نمایشگاه آثار تصویرگری چین و برنامه صبحگاه مدارس، تئاتر کودک و نمایش فیلم در مدارس، تور گردشگری تاسیسات آب و تور مخصوص 50 گردشگر نویسنده و دو تور گردشگری دانش آموزی و جشن امضا با حضور نویسندگان انجمن کودک و نوجوان برگزار می‌شود.

رضوانیان با اشاره به حضور نویسندگان برجسته ایرانی در جشنواره بین المللی کودک نوجوان بیان کرد: نویسندگان محبوب این آثار در استودیو طُرفه وابسته به جامعه نابینایان و کم بینایان کاشان با صدای خود به ضبط فایل شنیداری کتاب‌های مطرح در حوزه کودک و نوجوان می‌پردازند.

میثم کفیل مدیر روابط عمومی این جشنواره با تاکید بر فرهنگ سازی کتابخوانی اذعان داشت: رویکرد اصلی این جشنواره اطلاع رسانی است که برای مشارکت رسانه های مختلف هشتک “فراروز” را تعریف کردیم و هر رسانه‌ای بر‌‌ ‌اساس سیاست‌های خود در راستای ترویج فرهنگ کتابخوانی کودکان و گسترش کتاب در بین کودک و نوجوان بر اساس سیاست‌های خود تولید محتوا کنند.

لازم به ذکر است این جشنواره از 22 الی 25 آذر ماه در هتل نگارستان کاشان برگزار می شود.

برچسب ها: , ,

مطالب مرتبط

0 نظرات

ارسال نظر

درباره خانه فرهنگ و هنر آفرین

خانه فرهنگ و هنرآفرین با شعار ، “آفرین بر کودک دیروز، امروز و فردا” قصد دارد تا با استفاده از تجربیات خردمندان و پیشکسوتان و با‌ پرورش استعداد های سرشار فرزندان این سرزمین زمینه‌ی رشد و بالندگی را در عرصه فرهنگ و هنر کودک و نوجوان فراهم آورد.

آخرین مطالب

بازتاب مستند خانه فرهنگ و هنر آفرین در مورد بانوی عروسک ساز کازرونی در خبرگزاری ایسنا
در اقصی نقاط کشور؛ ارسال اثرهای کودکان و نوجوانان بر روی بستر خانه فرهنگ و هنر آفرین انجام شد
بی بی قصه دوز هم رفت …

بی بی قصه دوز هم رفت …

۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۸
مدیر مجموعه خانه فرهنگ و هنر آفرین: انعکاس هیجانات کودکان سیل زده در قاب کلام
نقش‌های کودکان بازمانده از کینه داعش
محققان می‌گویند؛ خواب خوب برای نوجوانان بیش فعال ضروری است
لزوم برنامه‌ریزی دقیق جهت ساخت نمایش‌های دینی ویژه کودکان و نوجوانان
من شیخ دهه هفتادیا و هشتادیام
گزارش خبرآفرین میثاق مغانی از بخش خبری کاربازیا
گزارش خبرآفرین امیرعلی جاهدصدیق از فرودگاه بین‌المللی رامسر
گزارش خبرآفرین امیرعلی جاهدصدیق از قلعه مارکوه در رامسر
گزارش خبرآفرین فاطمه فولادیان از منزل امام خمینی در شهر نجف