دوشنبه, ۴ خرداد, ۱۳۹۹

دبیر جشنواره بین المللی کتاب کودک و نوجوان از نخستین جشنواره بین المللی کتاب کودک و نوجوان در کاشان خبر داد.

اکبر رضوانیان دبیر جشنواره بین المللی کتاب کودک و نوجوان اظهار داشت: هدف این جشنواره ارتقای سطح فرهنگ جامعه بومی است تا  فرهنگ و گردشگری رویدادی به صورت پیوسته در کاشان برنامه ریزی شود.

دبیر جشنواره بین المللی کتاب کودک و نوجوان گفت: در بخش علمی تمام آثاری که از سال  90 تا 96 در حوزه کودک و نوجوان چاپ شده با موضوع آب داوری می‌شود و در بخش تولید اثر نویسندگان و تصویرگرانی که ایده جدیدی داشته باشند داوری می‌شود که این بخش به نام صدای پای آب است که توسط هیئت داوران داوری و کتاب‌ها چاپ می‌شود.

وی با اشاره به قصه خوانی و شعرخوانی  50 نویسنده و تصویرگر تخصصی کودک و نوجوان در مدارس خاطر نشان کرد: 15 کارگاه آموزشی در هتل‌ها و مجموعه‌های مختلف فرهنگی  برگزار میشود ؛این کارگاه ها شامل داستان نویسی، نمایش نامه نویسی، عروسک گردانی، تصویرگری کتاب کودک، تجربه‌های نوشتن، ساخت کتاب حسی – لمسی، نمایشگاه کتاب حسی – لمسی، قصه گویی و بازی خلاق، منتخبین صدای پای آب  برگزار می‌شود.

وی گفت:در کنار نمایشگاه‌ها و برنامه‌های جانبی و مراسم اختتامیه، بخش بین الملل جشنواره با حضور خانم “سان یو” به همراه نمایشگاه آثار تصویرگری چین و برنامه صبحگاه مدارس، تئاتر کودک و نمایش فیلم در مدارس، تور گردشگری تاسیسات آب و تور مخصوص 50 گردشگر نویسنده و دو تور گردشگری دانش آموزی و جشن امضا با حضور نویسندگان انجمن کودک و نوجوان برگزار می‌شود.

رضوانیان با اشاره به حضور نویسندگان برجسته ایرانی در جشنواره بین المللی کودک نوجوان بیان کرد: نویسندگان محبوب این آثار در استودیو طُرفه وابسته به جامعه نابینایان و کم بینایان کاشان با صدای خود به ضبط فایل شنیداری کتاب‌های مطرح در حوزه کودک و نوجوان می‌پردازند.

میثم کفیل مدیر روابط عمومی این جشنواره با تاکید بر فرهنگ سازی کتابخوانی اذعان داشت: رویکرد اصلی این جشنواره اطلاع رسانی است که برای مشارکت رسانه های مختلف هشتک “فراروز” را تعریف کردیم و هر رسانه‌ای بر‌‌ ‌اساس سیاست‌های خود در راستای ترویج فرهنگ کتابخوانی کودکان و گسترش کتاب در بین کودک و نوجوان بر اساس سیاست‌های خود تولید محتوا کنند.

لازم به ذکر است این جشنواره از 22 الی 25 آذر ماه در هتل نگارستان کاشان برگزار می شود.

برچسب ها: , ,

مطالب مرتبط

0 نظرات

ارسال نظر

درباره خانه فرهنگ و هنر آفرین

خانه فرهنگ و هنرآفرین با شعار ، “آفرین بر کودک دیروز، امروز و فردا” قصد دارد تا با استفاده از تجربیات خردمندان و پیشکسوتان و با‌ پرورش استعداد های سرشار فرزندان این سرزمین زمینه‌ی رشد و بالندگی را در عرصه فرهنگ و هنر کودک و نوجوان فراهم آورد.

آخرین مطالب

مصاحبه خانه فرهنگ و هنر آفرین با استاد فقید دکتر ناصر هوشمند وزیری
مصاحبه اختصاصی سلوانا شکیبا خبرنگار 8ساله خبرآفرین  با علاءالدین بروجردی نماینده مجلس شورای اسلامی درباره‌ی مسایل فرهنگی
۶ توصیه برای تعطیلات تابستانی فراموش نشدنی
شانزده نکته که ای کاش تو مدرسه بهمون یاد داده بودن!
کتابخانه سیار بر روی الاغ، معلم فوق‌العاده‌ای که تحصیل را با کتاب‌ها می‌آورد
کتاب سودوکو و معماهای تصویری
گزارش خبرآفرین نوشین شجاعی از مراسم کوله گردها
سال‌های خاطره انگیز با خالق  سلام کوچولو
گزارش خبرآفرین میثاق مغانی از راهپیمایی روز قدس
گزارش خبرآفرین بنیامین سامعی از نمایشگاهی در استان کردستان
گزارش خبرآفرین میثاق مغانی با موضوع افطاری ساده و روزه اولی‌ها
مصاحبه خبرآفرین بنیامین سامعی از کردستان با یکی از اساتید قرآن کریم