جمعه, ۸ خرداد, ۱۳۹۹

دوران پرتلاطم نوجوانی، شاید بیش از اینکه دوران ناشناخته و پر از آشفتگی برای نوجوان باشد، دوران سختی برای والدین و مربیان آنها به شمار می‌آید. استفاده از تعبیر «روزهای بهاری» برای توصیف این دوره، تعبیر به جایی است؛ از این جهت که کودک مطیع دیروز، گاهی به شدت فرمانبردار و گاه خواهان فرمانروا شدن است، گاه پر از هیجان و گاه به شدت منزوی است. دکتر علی‌اصغر احمدی که سال‌های گران‌بهای عمر خویش را برای پژوهش‌های روان‌شناسی، از جمله در حوزۀ خانواده صرف نموده، با قلمی روان و قالبی داستان‌وار، تنها در ۶۴ صفحه، حالات و احساسات نوجوان را از زبان او در کتاب« پدر، مادر، معلم: من نوجوانم» شرح داده است. علاوه بر بیان احساسات او که موجب درک صحیح اطرافیان نسبت به رفتار نوجوان می‌شود، نحوۀ برخورد با هر رفتار نوجوان را ذکر نموده و عزت‌نفس و شخصیت بخشیدن به نوجوان را در این راهکارها، مورد توجه قرار داده است. انتشارات پرکاس در سال ۱۳۹۴ اقدام به نشر این اثر ارزشمند کرده است تا باری از دغدغه‌های فکری والدین، مربیان و معلمان را به دوش بکشد.

خواندن این کتاب را به همه خانواده نوجوانان توصیه میکنیم.

برچسب ها: , , , ,

مطالب مرتبط

0 نظرات

ارسال نظر

درباره خانه فرهنگ و هنر آفرین

خانه فرهنگ و هنرآفرین با شعار ، “آفرین بر کودک دیروز، امروز و فردا” قصد دارد تا با استفاده از تجربیات خردمندان و پیشکسوتان و با‌ پرورش استعداد های سرشار فرزندان این سرزمین زمینه‌ی رشد و بالندگی را در عرصه فرهنگ و هنر کودک و نوجوان فراهم آورد.

آخرین مطالب

مصاحبه خانه فرهنگ و هنر آفرین با استاد فقید دکتر ناصر هوشمند وزیری
مصاحبه اختصاصی سلوانا شکیبا خبرنگار 8ساله خبرآفرین  با علاءالدین بروجردی نماینده مجلس شورای اسلامی درباره‌ی مسایل فرهنگی
۶ توصیه برای تعطیلات تابستانی فراموش نشدنی
شانزده نکته که ای کاش تو مدرسه بهمون یاد داده بودن!
کتابخانه سیار بر روی الاغ، معلم فوق‌العاده‌ای که تحصیل را با کتاب‌ها می‌آورد
کتاب سودوکو و معماهای تصویری
گزارش خبرآفرین نوشین شجاعی از مراسم کوله گردها
سال‌های خاطره انگیز با خالق  سلام کوچولو
گزارش خبرآفرین میثاق مغانی از راهپیمایی روز قدس
گزارش خبرآفرین بنیامین سامعی از نمایشگاهی در استان کردستان
گزارش خبرآفرین میثاق مغانی با موضوع افطاری ساده و روزه اولی‌ها
مصاحبه خبرآفرین بنیامین سامعی از کردستان با یکی از اساتید قرآن کریم