جمعه, ۸ خرداد, ۱۳۹۹

شهرام فیروزی ، مشاور عالی مدیر عامل و سرپرست معاونت اجتماعی و فرهنگی سازمان مدیریت پسماند از اجرای برنامه نمایشی شاد در راستای فرهنگ سازی و آموزش مدیریت بهینه پسماند در مدارس مقاطع مختلف شهر تهران خبر داد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان مدیرت پسماند، شهرام فیروزی ضمن اعلام شروع ویژه برنامه های آموزشی سازمان با باز گشایی مدارس خاطر نشان کرد: بهترین زمان برای تعلیم و آموزش حقوق شهرنشینی و نهادینه کردن باور های زیست محیطی مقطع دبستان بوده و تمرکز بیشتراین سازمان جهت فرهنگ سازی تفکیک پسماند در مبدا و سایر اصول مدیریت پسماند در رده سنی کودک و نوجوان می باشد.

وی آموزش و ارتقای سطح آگاهی شهروندان در ارتباط با کاهش تولید زباله، تفکیک پسماند در مبدا، کم حجم سازی ، رطوبت گیری زباله و نهایتا” اطلاع‌رسانی از فواید بازیافت و بازگشت مواد قابل استفاده به چرخه تولید را از جمله اهداف سازمان مدیریت پسماند اعلام نموده و افزود: در راستای اجرای طرح استقبال از مهر و فرهنگ سازی و آموزش دانش آموزان درخصوص رعایت نکات زیست محیطی مربوط به مدیریت پسماند، این سازمان طبق هماهنگی و برنامه ریزی مدون با مدارس جهت اعزام کارشناسان و هنرمندان گروه نمایشی؛ نسبت به اجرای تئاتر آموزشی با مضمون مدیریت بهینه پسماند در مدارس اقدام می کند.

سرپرست معاونت اجتماعی و فرهنگی سازمان مدیریت پسماند با اشاره به اهمیت نقش هنرمندان در زمینه آموزش مدیریت پسماند به شهروندان، خاطرنشان کرد: هنرمندان با ایجاد محیطی مفرح و برگزاری تئاتر موزیکال مفاهیم اصلی و اساسی مدیریت پسماند را به دانش آموزان آموزش داده و در پایان با برگزاری مسابقه و ایجاد رقابت بین آنها موجبات یادگیری بهتر آنها را فراهم آورده و آنان را به انجام موارد آموزش داده شده ترغیب می‌کنند.

شهرام فیروزی مدت اجرای این برنامه در مدارس را حدود یک ساعت عنوان کرد و افزود: اجرای تئاتر آموزشی در مدارس از دومین روز مهر ماه آغاز شده و تاکنون در 4 مدرسه واقع در مناطق 3 و 1 به اجرا درآمده و ضمن ادامه کار بصورت ویژه تا پایان مهر ماه در طول سال تحصیلی نیز مداومت خواهد داشت.

وی با اشاره به تاثیر بهره‌گیری از زبان هنر در آموزش ، فرهنگ سازی و القای فرهنگ تفکیک از مبدا اظهار داشت: کودکان و نوجوانان تاثیر پذیرترین افراد جامعه محسوب می شوند اثرات اینگونه فرهنگ سازی ها علاوه بر اینکه موجب ایجاد انگیزه در بین این قشر می شود؛ موجب انتقال باورهای زیست محیطی به خانواده ها شده و درحقیقت کودکان و نوجوانان سفیران آموزشی مدیریت پسماند در خانواده ها خواهند شد.

شهرام فیروزی در پایان افزایش مشارکت شهروندان در تفکیک پسماند در مبدا را از اهداف اصلی این سازمان عنوان کرده وگفت: تداوم اجرای برنامه های آموزشی سازمان از جمله اجرای تئاترهای آموزشی در مدارس سبب تداعی مفاهیم پایه ای مدیریت پسماند خواهد شد و اثرات اینگونه فرهنگ سازی ها علاوه بر اینکه از هدر رفت سرمایه های ملی جلوگیری می کند سبب ارتقاء شاخص های زیست محیطی و سلامت شهروندان خواهد شد.

برچسب ها: , , , ,

مطالب مرتبط

0 نظرات

ارسال نظر

درباره خانه فرهنگ و هنر آفرین

خانه فرهنگ و هنرآفرین با شعار ، “آفرین بر کودک دیروز، امروز و فردا” قصد دارد تا با استفاده از تجربیات خردمندان و پیشکسوتان و با‌ پرورش استعداد های سرشار فرزندان این سرزمین زمینه‌ی رشد و بالندگی را در عرصه فرهنگ و هنر کودک و نوجوان فراهم آورد.

آخرین مطالب

مصاحبه خانه فرهنگ و هنر آفرین با استاد فقید دکتر ناصر هوشمند وزیری
مصاحبه اختصاصی سلوانا شکیبا خبرنگار 8ساله خبرآفرین  با علاءالدین بروجردی نماینده مجلس شورای اسلامی درباره‌ی مسایل فرهنگی
۶ توصیه برای تعطیلات تابستانی فراموش نشدنی
شانزده نکته که ای کاش تو مدرسه بهمون یاد داده بودن!
کتابخانه سیار بر روی الاغ، معلم فوق‌العاده‌ای که تحصیل را با کتاب‌ها می‌آورد
کتاب سودوکو و معماهای تصویری
گزارش خبرآفرین نوشین شجاعی از مراسم کوله گردها
سال‌های خاطره انگیز با خالق  سلام کوچولو
گزارش خبرآفرین میثاق مغانی از راهپیمایی روز قدس
گزارش خبرآفرین بنیامین سامعی از نمایشگاهی در استان کردستان
گزارش خبرآفرین میثاق مغانی با موضوع افطاری ساده و روزه اولی‌ها
مصاحبه خبرآفرین بنیامین سامعی از کردستان با یکی از اساتید قرآن کریم