جمعه, ۸ خرداد, ۱۳۹۹

سومین جام باشگاه‌های کتابخوانی کودک و نوجوان از مهر ماه تا اسفند ماه سال ۱۳۹۷ به همت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در سراسر کشور برگزار می‌شود و سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران یکی از سازمان‌های مشارکت‌کننده در اجرای این طرح است.

ایمان کرد مدیر امور کتابخانه‌ها و ترویج فرهنگ کتابخوانی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران با اعلام این خبر افزود: دبیری بخش تهران جام باشگاه‌های کتابخوانی کودک و نوجوان بر عهده سازمان فرهنگی هنری گذاشته شده است.
وی ادامه داد: در این طرح کودکان و نوجوانان می‌توانند با مراجعه به کتابفروشی های نزدیک محل سکونت خود کتاب‌هایی را که توسط وزارت ارشاد برای هر گروه سنی تعیین شده، با ۵۰ درصد تخفیف خریداری کنند و پس از خواندن کتاب‌ها، در باشگاه‌هایی که در هر منطقه تشکیل می‌شود، درباره کتاب‌ها به گفت‌وگو و تبادل نظر بپردازند.
کرد اضافه کرد: سازمان فرهنگی هنری مربیانی را در اختیار جام باشگاه‌های کتابخوانی کودک و نوجوان قرار خواهد داد که در باشگاه‌ها به کودکان و نوجوانان آموزش خواهند داد. بخشی برای برقراری ارتباط بین نویسنده و مخاطبان در نظر گرفته شده که در آن، خواننده‌های هر کتابی می‌توانند به نویسنده نامه بنویسند و این نامه‌ها به نویسنده‌ها تحویل داده می‌شود. همچنین در اختتامیه جام باشگاه‌های کتابخوانی که در بهمن ماه با حضور نویسندگان و چهره‌های فرهنگی برگزار می‌شود، نامه‌های برگزیده تجلیل خواهند شد.
مربیان و مروجان کتابخوانی برای دریافت اطلاعات بیشتر و ثبت نام در جام باشگاه‌های کتابخوانی کودک و نوجوان به این لینک مراجعه کنید.
منبع: کودک پرس
برچسب ها: , , , ,

مطالب مرتبط

0 نظرات

ارسال نظر

درباره خانه فرهنگ و هنر آفرین

خانه فرهنگ و هنرآفرین با شعار ، “آفرین بر کودک دیروز، امروز و فردا” قصد دارد تا با استفاده از تجربیات خردمندان و پیشکسوتان و با‌ پرورش استعداد های سرشار فرزندان این سرزمین زمینه‌ی رشد و بالندگی را در عرصه فرهنگ و هنر کودک و نوجوان فراهم آورد.

آخرین مطالب

مصاحبه خانه فرهنگ و هنر آفرین با استاد فقید دکتر ناصر هوشمند وزیری
مصاحبه اختصاصی سلوانا شکیبا خبرنگار 8ساله خبرآفرین  با علاءالدین بروجردی نماینده مجلس شورای اسلامی درباره‌ی مسایل فرهنگی
۶ توصیه برای تعطیلات تابستانی فراموش نشدنی
شانزده نکته که ای کاش تو مدرسه بهمون یاد داده بودن!
کتابخانه سیار بر روی الاغ، معلم فوق‌العاده‌ای که تحصیل را با کتاب‌ها می‌آورد
کتاب سودوکو و معماهای تصویری
گزارش خبرآفرین نوشین شجاعی از مراسم کوله گردها
سال‌های خاطره انگیز با خالق  سلام کوچولو
گزارش خبرآفرین میثاق مغانی از راهپیمایی روز قدس
گزارش خبرآفرین بنیامین سامعی از نمایشگاهی در استان کردستان
گزارش خبرآفرین میثاق مغانی با موضوع افطاری ساده و روزه اولی‌ها
مصاحبه خبرآفرین بنیامین سامعی از کردستان با یکی از اساتید قرآن کریم