یکشنبه, ۶ خرداد, ۱۳۹۸

سومین جام باشگاه‌های کتابخوانی کودک و نوجوان از مهر ماه تا اسفند ماه سال ۱۳۹۷ به همت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در سراسر کشور برگزار می‌شود و سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران یکی از سازمان‌های مشارکت‌کننده در اجرای این طرح است.

ایمان کرد مدیر امور کتابخانه‌ها و ترویج فرهنگ کتابخوانی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران با اعلام این خبر افزود: دبیری بخش تهران جام باشگاه‌های کتابخوانی کودک و نوجوان بر عهده سازمان فرهنگی هنری گذاشته شده است.
وی ادامه داد: در این طرح کودکان و نوجوانان می‌توانند با مراجعه به کتابفروشی های نزدیک محل سکونت خود کتاب‌هایی را که توسط وزارت ارشاد برای هر گروه سنی تعیین شده، با ۵۰ درصد تخفیف خریداری کنند و پس از خواندن کتاب‌ها، در باشگاه‌هایی که در هر منطقه تشکیل می‌شود، درباره کتاب‌ها به گفت‌وگو و تبادل نظر بپردازند.
کرد اضافه کرد: سازمان فرهنگی هنری مربیانی را در اختیار جام باشگاه‌های کتابخوانی کودک و نوجوان قرار خواهد داد که در باشگاه‌ها به کودکان و نوجوانان آموزش خواهند داد. بخشی برای برقراری ارتباط بین نویسنده و مخاطبان در نظر گرفته شده که در آن، خواننده‌های هر کتابی می‌توانند به نویسنده نامه بنویسند و این نامه‌ها به نویسنده‌ها تحویل داده می‌شود. همچنین در اختتامیه جام باشگاه‌های کتابخوانی که در بهمن ماه با حضور نویسندگان و چهره‌های فرهنگی برگزار می‌شود، نامه‌های برگزیده تجلیل خواهند شد.
مربیان و مروجان کتابخوانی برای دریافت اطلاعات بیشتر و ثبت نام در جام باشگاه‌های کتابخوانی کودک و نوجوان به این لینک مراجعه کنید.
منبع: کودک پرس
برچسب ها: , , , ,

مطالب مرتبط

0 نظرات

ارسال نظر

درباره خانه فرهنگ و هنر آفرین

خانه فرهنگ و هنرآفرین با شعار ، “آفرین بر کودک دیروز، امروز و فردا” قصد دارد تا با استفاده از تجربیات خردمندان و پیشکسوتان و با‌ پرورش استعداد های سرشار فرزندان این سرزمین زمینه‌ی رشد و بالندگی را در عرصه فرهنگ و هنر کودک و نوجوان فراهم آورد.

آخرین مطالب

بازتاب مستند خانه فرهنگ و هنر آفرین در مورد بانوی عروسک ساز کازرونی در خبرگزاری ایسنا
در اقصی نقاط کشور؛ ارسال اثرهای کودکان و نوجوانان بر روی بستر خانه فرهنگ و هنر آفرین انجام شد
بی بی قصه دوز هم رفت …

بی بی قصه دوز هم رفت …

۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۸
مدیر مجموعه خانه فرهنگ و هنر آفرین: انعکاس هیجانات کودکان سیل زده در قاب کلام
نقش‌های کودکان بازمانده از کینه داعش
محققان می‌گویند؛ خواب خوب برای نوجوانان بیش فعال ضروری است
لزوم برنامه‌ریزی دقیق جهت ساخت نمایش‌های دینی ویژه کودکان و نوجوانان
من شیخ دهه هفتادیا و هشتادیام
گزارش خبرآفرین میثاق مغانی از بخش خبری کاربازیا
گزارش خبرآفرین امیرعلی جاهدصدیق از فرودگاه بین‌المللی رامسر
گزارش خبرآفرین امیرعلی جاهدصدیق از قلعه مارکوه در رامسر
گزارش خبرآفرین فاطمه فولادیان از منزل امام خمینی در شهر نجف