دوشنبه, ۴ خرداد, ۱۳۹۹

در این وانفسای قحطی فیلم کودک، این که فیلم آهوی پیشونی سفید به قسمت سومش برسد، قطعاً اتفاق بسیار خوشایندی است. سید جواد هاشمی طی این سالها بی‌سروصدا این فیلم موفق را در حوزه کودک ساخت که بر اساس اقبال خانواده‌ها و کودکانشان، این فیلم به بخش سوم خود نیز رسید. سید جواد هاشمی را بیش از هرچیز به ایفای نقش کاراکترهای موسوم به حزب‌اللهی در فیلمهای سینمایی دیده‌ایم. تا جایی که به گفته خودش، او در این فیلم‌ها 29 بار شهید شده است و زمانی که تصمیم به ساخت فیلم اول آهوی پیشونی سفید گرفته، مایه تعجب همکاران و دوستان خود شده است. با این حال در معرفی فیلم آهوی پیشونی سفید 3 باید گفت که سید جواد هاشمی در این کار موفق بوده است. طبق آنچه از او نقل شده، هاشمی قصد نداشت به سبک برخی دیگر از فیلمهای کودک، به نام کودکان و به کام بزرگترها، فیلمی از نوستالژی‌های کودکان قدیمی بسازد. بلکه می‌خواسته فیلمی با مولفه‌های جذب و سرگرمی کودکان حال حاضر روانه پرده کند.

او برای این کار، از همان اولین فیلم آهوی پیشونی سفید، سراغ افسانه‌های کودکانه فولکلوریک رفت و شخصیت‌های داستان مانند خاله سوسکه و آقا موشه، آهوی پیشونی سفید، عفریته، عجوزه، سالار، گرگ، روباه و…را از داستان‌های قدیمی کودکانه برداشت و آنها را با قصه‌شان در طبیعت زیبای شمال و فرهنگ آن مجسم کرد. موزیکال بودن فیلم و گریم و لباس‌های جذاب فیلم، توجه کودکان را جلب کرد. هاشمی پس از ساخت قسمت دوم این فیلم، بلافاصله قسمت سوم را هم ساخت. این قسمت از فیلم، از لحاظ فنی و حجم ویژوال افکت آن به مراتب سنگین‌تر و حرفه‌ای‌تر از دو قسمت قبلی این اثر است.

این فیلم در ادامه داستان آهوی پیشونی سفید 2 ساخته شده است. پس برای فهم داستان قسمت سوم، باید ببینیم در قسمت فیلم دوم چه گذشته است. در قسمت دوم «اختاپوس» از شخصیت‌های منفی داستان، از درون یک غار، امورات قلعه را فرمانروایی می‌کند. او«بل بله»  را به خدمت گرفته تا آهوها را به دام بیناندازد و عصاره تن آن‌ها را بنوشد؛ از سوی دیگر مادر «آهوی پیشونی‌ سفید» برگشته تا آهو را از «سالار» یعنی پدر خوانده‌اش پس بگیرد و «پیشونی‌سفید» که از سالار رنجیده، می‌خواهد برگردد پیش مادرش؛

برای بازی در این فیلم، هنرپیشه‌های متعددی دعوت به‌کار شده‌اند. از همه ژانر و با هر نوع معروفیتی. از صداپیشه‌های معروف و محبوب عروسکهای تلویزیونی گرفته تا هنرپیشگان آثار جدی و یا طنز. معرفی بازیگران فیلم آهوی پیشونی سفید 3 را می‌توان از شخصیت اصلی آن شروع کرد: پژمان بازغی، لیلا اوتادی، ترلان پروانه، امین زندگانی، محمدرضا شریفی‌نیا، هومن حاجی‌عبداللهی، نادر سلیمانی و سیدجواد هاشمی و به‌عنوان اعتبار افزوده این فیلم، خانم گوهر خیراندیش!

برچسب ها: , , , , , , ,

مطالب مرتبط

0 نظرات

ارسال نظر

درباره خانه فرهنگ و هنر آفرین

خانه فرهنگ و هنرآفرین با شعار ، “آفرین بر کودک دیروز، امروز و فردا” قصد دارد تا با استفاده از تجربیات خردمندان و پیشکسوتان و با‌ پرورش استعداد های سرشار فرزندان این سرزمین زمینه‌ی رشد و بالندگی را در عرصه فرهنگ و هنر کودک و نوجوان فراهم آورد.

آخرین مطالب

مصاحبه خانه فرهنگ و هنر آفرین با استاد فقید دکتر ناصر هوشمند وزیری
مصاحبه اختصاصی سلوانا شکیبا خبرنگار 8ساله خبرآفرین  با علاءالدین بروجردی نماینده مجلس شورای اسلامی درباره‌ی مسایل فرهنگی
۶ توصیه برای تعطیلات تابستانی فراموش نشدنی
شانزده نکته که ای کاش تو مدرسه بهمون یاد داده بودن!
کتابخانه سیار بر روی الاغ، معلم فوق‌العاده‌ای که تحصیل را با کتاب‌ها می‌آورد
کتاب سودوکو و معماهای تصویری
گزارش خبرآفرین نوشین شجاعی از مراسم کوله گردها
سال‌های خاطره انگیز با خالق  سلام کوچولو
گزارش خبرآفرین میثاق مغانی از راهپیمایی روز قدس
گزارش خبرآفرین بنیامین سامعی از نمایشگاهی در استان کردستان
گزارش خبرآفرین میثاق مغانی با موضوع افطاری ساده و روزه اولی‌ها
مصاحبه خبرآفرین بنیامین سامعی از کردستان با یکی از اساتید قرآن کریم