یکشنبه, ۱۰ خرداد, ۱۳۹۹

حکایت بانوی قصه دوز به آخررسید.

بی‌بی حاضر امیدواری، بانوی قصه‌گو و عروسک‌ساز کازرونی دارفانی را وداع گفت. این بانوی ارجمند از خود هزارقطعه عروسک که با دستهای هنرمند خود درست کرده بود را به یادگار گذاشت.
بی بی برای عروسک های خود قصه های جذابی را روایت می کردمی توان گفت او به عروسک های خود جان می داد.برخی اورا به تمثیل اسطوره بیاد ماندنی قصه ایتالیایی “پدر ژپتو” ، “مادرژپتوی” ایران می نامیدند.
خانم امیدوار چندین نمایشگاه جذاب از عروسک های خود برگزار کرده است . نکته جذاب عروسک های بی بی آن بود که این هنرمند متعهد در خلق عروسک های خود تلاش می کرد تا پوشش اصیل ایرانی را برای عروسک های خود انتخاب کند.
خانه فرهنگ وهنرآفرین ضمن عرض تسلیت و تعزیت درگذشت این هنرمند ایرانی به جامعه معزز هنرمندان، برای نخستین بار مستند کوتاهی را که از این چهره ارزشمند تهیه کرده است را تقدیم می کند . دراین اثر مستند مخاطب علاوه برآشنایی با آثار بی بی، شاهد روایت جذابی از زبان بی بی خواهد بود.

این مستند جذاب را ببینید.


 

برچسب ها: , , , , ,

مطالب مرتبط

0 نظرات

ارسال نظر

درباره خانه فرهنگ و هنر آفرین

خانه فرهنگ و هنرآفرین با شعار ، “آفرین بر کودک دیروز، امروز و فردا” قصد دارد تا با استفاده از تجربیات خردمندان و پیشکسوتان و با‌ پرورش استعداد های سرشار فرزندان این سرزمین زمینه‌ی رشد و بالندگی را در عرصه فرهنگ و هنر کودک و نوجوان فراهم آورد.

آخرین مطالب

مصاحبه خانه فرهنگ و هنر آفرین با استاد فقید دکتر ناصر هوشمند وزیری
مصاحبه اختصاصی سلوانا شکیبا خبرنگار 8ساله خبرآفرین  با علاءالدین بروجردی نماینده مجلس شورای اسلامی درباره‌ی مسایل فرهنگی
۶ توصیه برای تعطیلات تابستانی فراموش نشدنی
شانزده نکته که ای کاش تو مدرسه بهمون یاد داده بودن!
کتابخانه سیار بر روی الاغ، معلم فوق‌العاده‌ای که تحصیل را با کتاب‌ها می‌آورد
کتاب سودوکو و معماهای تصویری
گزارش خبرآفرین نوشین شجاعی از مراسم کوله گردها
سال‌های خاطره انگیز با خالق  سلام کوچولو
گزارش خبرآفرین میثاق مغانی از راهپیمایی روز قدس
گزارش خبرآفرین بنیامین سامعی از نمایشگاهی در استان کردستان
گزارش خبرآفرین میثاق مغانی با موضوع افطاری ساده و روزه اولی‌ها
مصاحبه خبرآفرین بنیامین سامعی از کردستان با یکی از اساتید قرآن کریم