چهارشنبه, ۳ مرداد, ۱۳۹۸

حکایت بانوی قصه دوز به آخررسید.

بی‌بی حاضر امیدواری، بانوی قصه‌گو و عروسک‌ساز کازرونی دارفانی را وداع گفت. این بانوی ارجمند از خود هزارقطعه عروسک که با دستهای هنرمند خود درست کرده بود را به یادگار گذاشت.
بی بی برای عروسک های خود قصه های جذابی را روایت می کردمی توان گفت او به عروسک های خود جان می داد.برخی اورا به تمثیل اسطوره بیاد ماندنی قصه ایتالیایی “پدر ژپتو” ، “مادرژپتوی” ایران می نامیدند.
خانم امیدوار چندین نمایشگاه جذاب از عروسک های خود برگزار کرده است . نکته جذاب عروسک های بی بی آن بود که این هنرمند متعهد در خلق عروسک های خود تلاش می کرد تا پوشش اصیل ایرانی را برای عروسک های خود انتخاب کند.
خانه فرهنگ وهنرآفرین ضمن عرض تسلیت و تعزیت درگذشت این هنرمند ایرانی به جامعه معزز هنرمندان، برای نخستین بار مستند کوتاهی را که از این چهره ارزشمند تهیه کرده است را تقدیم می کند . دراین اثر مستند مخاطب علاوه برآشنایی با آثار بی بی، شاهد روایت جذابی از زبان بی بی خواهد بود.

این مستند جذاب را ببینید.


 

برچسب ها: , , , , ,

مطالب مرتبط

0 نظرات

ارسال نظر

درباره خانه فرهنگ و هنر آفرین

خانه فرهنگ و هنرآفرین با شعار ، “آفرین بر کودک دیروز، امروز و فردا” قصد دارد تا با استفاده از تجربیات خردمندان و پیشکسوتان و با‌ پرورش استعداد های سرشار فرزندان این سرزمین زمینه‌ی رشد و بالندگی را در عرصه فرهنگ و هنر کودک و نوجوان فراهم آورد.