سه شنبه, ۱۲ خرداد, ۱۳۹۹
روز شنبه هفدهم فروردین‌ماه بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای در راستای عمل به مسئولیت‌های اجتماعی خود و کمک به هموطنان سیل‌زده کشور با همکاری شتاب‌دهنده کسب و کار فردوسی و استارتاپ ریس‌موبیل، یک دستگاه خودروی ون بازی و همچنین خودرویی شامل اقلام اهدایی را به سمت شهر آق‌قلا اعزام کرد.
تصمیم برای ارسال ون بازی و مستقرکردن ایستگاه بازی و سرگرمی در شهر آق قلا در شرایطی اتخاذ شد که با ویرانی‌هایی که سیل در این شهر به بار آورده وسایل سرگرم‌کننده چندانی در اختیار کودکان و نوجوانان قرار ندارد و در این موقعیت شرایط نامناسب روحی کودکان می‌تواند موجب کاهش روحیه والدین شود.

خسرو کردمیهن معاون نظارت بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای که در سفر به آق قلا حضور داشته و مدیریت اهدای کمک‌های بنیاد به اهالی این شهر را برعهده داشت در گفت‌‍وگو با روابط عمومی بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای با اشاره به این تصمیم بنیاد گفت: با توجه به سنت خوبی که در بنیاد در سال‌های گذشته ایجاد شده سعی می‌کنیم در مواقعی که کشور دچار بحران‌هایی چون سیل و زلزله می‌شود از طرف بنیاد محموله‌هایی را در قالب کمک به این مناطق ارسال ‌کنیم.

در این دوره نیز براساس دستور حسن کریمی، مدیرعامل بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای پس از بررسی به این نتیجه رسیدیم که بحث خوراکی و معیشت مردم توسط گروه‌ها و سازمان‌های مختلف به شیوه‌های گوناگون در حال تامین است اما در حاشیه‌ این وقایع کودکان و نیازهای‌شان مغفول مانده‌ است.

به این ترتیب تصمیم گرفته شد یک ماشین ون در قالب یک گیم‌نت سیار با سه شبیه‌ساز تخصصی رانندگی و یک دستگاه کنسول بازی به همراه یک خودرو شامل اقلام اهدایی بنیاد به منطقه اعزام شود.

کردمیهن درباره بازخورد این کمک‌ها و تاثیر آن در روحیه اهالی شهر آق قلا عنوان کرد: اهدای این کمک‌ها نتیجه بسیار خوبی داشت. در مجموع انرژی شهر را مثبت‌تر کرد و روحیه کودکان و به تبع آن خانواده‌ها را تا حد زیادی تغییر داد.

به گفته کردمیهن ون سیار در کمپ‌های مختلف توقف داشت و فرصتی برای بازی و تفریح کودکان و فراغت خانواده‌ها ایجاد کرد. وی در زمینه اقلام اهدایی نیز افزود: هدایایی نیز برای کودکان زیر 10 سال تهیه دیده شد که از وسایل بازی، لوازم بهداشتی و خوراکی تشکیل شده بود و در یک کوله پشتی در کمپ‌ها توزیع شد که شادی و انرژی کودکان منطقه را با وجود شرایط سخت پس از سیل مضاعف کرد.

به گفته معاون نظارت بنیاد حدود 4500 بازی ایرانی و خارجی نیز در منطقه توزیع شدند. همچنین بخشی از این بازی‌ها در اختیار اداره ارشاد آق قلا قرار داده شد تا با آرام‌شدن وضعیت به تدریج بین کودکان و نوجوانان توزیع شود.

کردمیهن درباره وضعیت شهر آق قلا پس از سیل و شیوه توزیع کمک‌ها گفت: بخش قابل توجهی از شهر هنوز غرق در آب است؛ آبی که بسیار آلوده است و متاسفانه ممکن است بخاطر این آلودگی تبعات بدی را برای اهالی منطقه ایجاد کند. کمک‌ها از طریق تراکتورها توزیع می‌شدند. بخشی از کمک‌ها در کمپ‌ها به دست مردم رسید و بخشی دیگر از آن‌ها از طریق اجاره تراکتور و حرکت داخل آب به مردم مناطقی رسید که هنوز خانه‌هایشان غرق در آب است.

معاون نظارت بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای افزود: چیزی که از نزدیک لمس کردیم این بود که در شدیدترین سختی‌ها هم حال کودکان به والدین منتقل شده و با شاد کردن آن‌ها می‌توان سختی شرایط و ضعف‌هایی که در سایر حوزه‌ها از جمله حوزه‌‎های معیشتی وجود دارد را دست کم قابل تحمل کرد.
منبع : بنیاد ملی بازی های رایانه ای
برچسب ها: , , , ,

مطالب مرتبط

0 نظرات

ارسال نظر

درباره خانه فرهنگ و هنر آفرین

خانه فرهنگ و هنرآفرین با شعار ، “آفرین بر کودک دیروز، امروز و فردا” قصد دارد تا با استفاده از تجربیات خردمندان و پیشکسوتان و با‌ پرورش استعداد های سرشار فرزندان این سرزمین زمینه‌ی رشد و بالندگی را در عرصه فرهنگ و هنر کودک و نوجوان فراهم آورد.

آخرین مطالب

مصاحبه خانه فرهنگ و هنر آفرین با استاد فقید دکتر ناصر هوشمند وزیری
مصاحبه اختصاصی سلوانا شکیبا خبرنگار 8ساله خبرآفرین  با علاءالدین بروجردی نماینده مجلس شورای اسلامی درباره‌ی مسایل فرهنگی
۶ توصیه برای تعطیلات تابستانی فراموش نشدنی
شانزده نکته که ای کاش تو مدرسه بهمون یاد داده بودن!
کتابخانه سیار بر روی الاغ، معلم فوق‌العاده‌ای که تحصیل را با کتاب‌ها می‌آورد
کتاب سودوکو و معماهای تصویری
گزارش خبرآفرین نوشین شجاعی از مراسم کوله گردها
سال‌های خاطره انگیز با خالق  سلام کوچولو
گزارش خبرآفرین میثاق مغانی از راهپیمایی روز قدس
گزارش خبرآفرین بنیامین سامعی از نمایشگاهی در استان کردستان
گزارش خبرآفرین میثاق مغانی با موضوع افطاری ساده و روزه اولی‌ها
مصاحبه خبرآفرین بنیامین سامعی از کردستان با یکی از اساتید قرآن کریم