سه شنبه, ۱۲ خرداد, ۱۳۹۹

سلام, همانطور که می دانید تعطیلات رو به پایان است واکثر  شما از این وضعیت ناراضی هستید، البته این طبیعی است چون در خود آمادگی لازم رو ایجاد نکرده اید. ما در همین مطلب قصد داریم راهکار هایی را ارائه دهیم که دیگر هیچ استرس و یا دلهره ای برای وارد شدن به دوران مدرسه را نداشته باشید و  با انرژی فول شما منتظر مدرسه باشید….

آمادگی‌های جسمانی و اجتماعی می‌تواند انتقال خوبی را به ارمغان بیاورد. بنابراین شما برای آماده شدن لازم است از روزهای آخر تابستان روال برنامه‌ای را که قرار است در طول سال تحصیلی داشته باشید را اجرا کنید.

اولین قدم: مثبت اندیشی

مثبت فکر کنید به این فکر کنید که این مقطع تحصیلی را با خیال راحت و با موفقیت پشت سر خواهم گذاشت.

ساعت خواب را تنظیم کنید :

هر روز نیم ساعت زودتر از قبل بخوابید و ساعتتان را کوک کنید .

طبق نوشته سایت بیتوته شما  نوجوانان به هشت و نیم ساعت خواب نیاز دارید. پس سعی کنید که خواب کافی داشته باشید. کم خوابی موجب استرس خواهد شد و حالتان را بسیار بد خواهد کرد و همینطور نمیتوانید به درس خوب گوش دهید و نتوانید روی موضوعات درس تمرکز کنید.

برنامه ریزی کنید :

زمان خواب,درس و….. را برنامه ریزی کنید به فعالیت هایی که مانع موفقیت شما می شود نه بگویید.  کار هایی که در برنامه خود نوشته اید را انجام دهید و از برنامه عقب نمانید

بی تفاوت نباشید:

شما مسئول هر کاری هستید, سعی کنید طوری تلاش کنید که بعد از اتمام سال تحصیلی ذهنتان راحت باشد و جلوی خانواده شرمنده نشوید با سر افرازی و سر بلندی این دوره را پشت سر بگذارید.

لوازم تحریر خود را ,خود انتخاب کنید:

انتخاب لوازم تحریر به سلیقه خود موجب می شود در ما انگیزه به وجود آید و این برای درس خواندن ما بسیار تاثیر گذار است چون علاقه شما رو به مطالعه زیاد می کند.

گوشی، لپتاب را کم کنید :

فقط زمانی خاص را برای موبایل و تلویزیون اختصاص دهید.- درس و مشق و کار های مهم شما باید در اویت قرار گیرد و بعد از انجام کار های ضروری راحت می توانید به تفریح یا بازی با گوشی یا کار کردن با لبتاپ بپردازید

به مدرسه دید مثبت داشته باشید:

اصلا لزومی ندارد بترسید اصلا چیز سختی درکار نیست برخی از دانش آموزان در همان روز اول خود را به استرس انداخته و به همین روال تا آخر سال ادامه می دهند.

تمام اینها راه حل هایی بودن تا شما با آرامش و راحتی اعصاب وارد مدرسه شوید و این دوران را به راحتی و با موفقیت پشت سر بگذارید. سعی کردیم به همه ی راهکار را اشاره کنیم البته تا جایی که بتونیم .

امیدوارم موفق باشید

منبع: استیودنتس لایف

برچسب ها: , ,

مطالب مرتبط

0 نظرات

ارسال نظر