چهارشنبه, ۳ مرداد, ۱۳۹۸

مستند خانه آفرین درباره‌ی بانوی قصه دوز

خانه آفرین

خبر بسیار تلخ بود، هفته پیش بی‌بی حاضر امیدواری، بانوی قصه‌گو و عروسک‌ساز کازرونی دارفانی را وداع گفت. این بانوی ارجمند از خود هزارقطعه عروسک که با دست‌های هنرمند خود درست کرده بود را به یادگار گذاشت.

به گزارش ایسنا، بنابر اعلام خانه فرهنگ و هنرآفرین، بی بی برای عروسک‌های خود قصه‌های جذابی را روایت می‌کرد. می‌توان گفت او به عروسک‌های خود جان می‌داد.

برخی او را به تمثیل اسطوره بیاد ماندنی قصه ایتالیایی “پدر ژپتو”، “مادرژپتوی” ایران می‌نامیدند.

خانم امیدوار چندین نمایشگاه جذاب از عروسک‌های خود برگزار کرده است. نکته جذاب عروسک‌های بی بی آن بود که این هنرمند متعهد در خلق عروسک‌های خود تلاش می‌کرد تا پوشش اصیل ایرانی را برای عروسک‌های خود انتخاب کند.

خانه فرهنگ و هنرآفرین ضمن عرض تسلیت و تعزیت درگذشت این هنرمند ایرانی به جامعه معزز هنرمندان، برای نخستین بار مستند کوتاهی را که از این چهره ارزشمند تهیه کرده است تقدیم می‌کند. در این اثر مستند، مخاطب علاوه بر آشنایی با آثار بی بی، شاهد روایت جذابی از زبان بی‌بی خواهد بود.

برای مشاهده مستند” بی بی قصه دوز”به سایت خانه فرهنگ و هنر آفرین به آدرس yon.ir/AfarinBibi مراجعه کنید.


لینک خبر در خبرگزاری ایسنا: مستند خانه آفرین درباره‌ی بانوی قصه دوز

برچسب ها: , , , , ,

مطالب مرتبط

0 نظرات

ارسال نظر

درباره خانه فرهنگ و هنر آفرین

خانه فرهنگ و هنرآفرین با شعار ، “آفرین بر کودک دیروز، امروز و فردا” قصد دارد تا با استفاده از تجربیات خردمندان و پیشکسوتان و با‌ پرورش استعداد های سرشار فرزندان این سرزمین زمینه‌ی رشد و بالندگی را در عرصه فرهنگ و هنر کودک و نوجوان فراهم آورد.